טיפול פסיכותרפי הוליסטי

טיפול פסיכותרפי הוליסטי מתייחס לטיפול בכל הרבדים שבאדם: הרבדים הפיזיים, הרגשיים, האנרגטיים והרוחניים.

מה היא פסיכותרפיה?

צורת טיפול במשברים, בהפרעות ובמצוקות נפשיות ובריאותיות באמצעים שונים כגון: שיח טיפולי ועבודה עם כלים טיפוליים מעולמות שונים ומגוונים. פירוש המילה “פסיכותרפיה” ,שלקוחה מהשפה היוונית, הינו: פסיכה – נפש, תרפיה – טיפול. 

המטרה בטיפול, הינה לשפר את מצבו הנפשי, הרגשי והתפקודי של המטופל וללוות אותו במהלך ההתמודדות ובתהליך ההתפתחות האישית. 

הפסיכולוגיה והפסיכותרפיה הם שני סוגי טיפול רגשי המיועדים לאנשים במצבי משבר וקושי. 

פסיכולוג הוא מי שלמד תואר ראשון בפסיכולוגיה והשלים לתואר שני בפסיכולוגיה, עבר מבחן התמחות בפסיכולוגיה והוא רשום כפסיכולוג בפנקס הפסיכולוגים במשרד הבריאות. 

הפסיכותרפיסט הוא איש מקצוע בתחומי הטיפול שלמד במוסד לימודי את לימודי הפסיכותרפיה. הפסיכותרפיסט יכול להגיע מתחומים רבים ושונים ויכול לעסוק בטיפול באמצעות כלים מעולמות תוכן מגוונים: טיפול באומנות, טיפול בבעלי חיים, קרימינולוגיה, פסיכותרפיה גופנית, פסיכותרפיה הוליסטית ועוד ועוד.

במה יכול לעזור טיפול פסיכותרפי הוליסטי?

  • אנשים הסובלים ממצוקה ממושכת.
  • אנשים המצויים במשבר כלשהו בחיים.
  • אנשים שסובלים מבעיה בריאותית כרונית/מסכנת חיים.
  • אנשים שסובלים  מדכדוך או מחוסר סיפוק מהחיים.
  • אנשי הסובלים  מתקיעות ומבלבול באחד או יותר מתחומי החיים.
  • אנשים שסובלים מחרדה מתמשכת.
  • אנשים שסובלים מהתפרצויות רגשיות או מרגישים שאין להם שליטה על עצמם במצבים מסוימים. 
  • אנשים שחשים שמשהו לא עובד להם, או שקשה להם בתחום מסוים בחייהם.
במה יכול לעזור טיפול פסיכותרפי הוליסטי?

אשמח לעזור לכם

מה מיוחד בגישה שלי ?

אני מגיעה למרחב הטיפולי ממקום כנה שרוצה מאד לעזור, להקשיב ולחקור.

הנקודה ממנה נתחיל במסע תמיד תהייה מהמקום ש”אינו יודע” ושרוצה באמת ובכנות להבין.

 הגוף מאד נוכח ומשמעותי במרחב הטיפולי במהלך טיפול פסיכותרפי הוליסטי, אנו עובדים עם הקשבה לגוף מתוך אמונה שגוף ונפש הם אחד, ולכן מה שקורה לנו בגוף, תסמינים, כאבים, מחלות, מבטא את מה שקורה לנו בפנים. הגוף הוא המצפן שלנו ואנו ניעזר בו במהלך הטיפול פעמים רבות.

 הראייה ההוליסטית שבה אני מאמינה ואיתה אני עובדת בקליניקה במהלך טיפול פסיכותרפי הוליסטי, הינה שהאדם הינו חלק ממערך גדול, שהאדם הינו אורגניזם שמקיים יחסי גומלין עם הסביבה, מושפע ומשפיע עליה. כשמתחברים לראייה ההוליסטית זה מאפשר להרחיב את נקודות המבט, ולהגיע לרבדים בטיפול שהם מעבר לאישי.  

בקליניקה נצא למסע משותף יד ביד , נחקור, נתבונן, נכאב, נשאל, ונבקש, בתקווה שנגיע ליצירה של אפשרויות חדשות וצמיחה אני מאמינה שלכל מטופל/ת סיפור משלו ודרך משלו לעבור, ורואה בכך זכות להיות שם, להקשיב, ללוות, לתמוך, לחזק, לכוון ולהבין.

בטיפול בקליניקה אני משלבת בטיפול הרגשי שיטות וטכניקות ממגוון העולמות ההוליסטיים  על מנת להגיע לשורש ולמקור לבעיה, להכיר בה ולאפשר שינוי.

הטיפול בקליניקה כולל: שיח פסיכותרפי, עבודה עם פענוח חלומות,עבודת פוקוסינג, מיינדפולנס, עבודה עם קלפי מודעות, עבודת ילד פנימי, עבודת צל, עבודה עם המדריך הפנימי, גשטאלט, EFT – רגשות קשים מול רגשות רכים, חיבור רגשי, AEDP – עבודת פורטרייל ו – NLP – תכנות נוירולוגי לשוני – עבודה עם עוגנים, טכניקת וולט דיסני, איחוי חלקים, סוויש, טיול עמדות ועוד…

כמובן שכנטורופתית אני משלבת פרחי באך בעת הצורך, תוספי מזון, פורמולות של צמחי מרפא ולעתים גם טיפולי מגע כגון רפלקסולוגיה ודיקור קוריאני.

חשוב להבין שכשפונים לטיפול אצלי, על מנת לקבל תוצאות יש להיות שותפים פעילים בתהליך.
הנושאים שתביאו אתכם לקליניקה, יכולים להיות נושאים כואבים, אך על מנת להגיע לתוצאות נהייה חייבים לגעת בהם, באופן שיאפשר לכם להביא לידי ביטוי את מירב הפוטנציאל שקיים בתוככם על מנת לחיות חיים בריאים, אותנטיים, מלאים ומספקים.

אשמח לעזור לכם וללוות אתכם.

שיטות הטיפול בטיפול פסיכותרפי הוליסטי

שיח טיפולי בין המטפל למטופל וכלים טיפוליים נוספים בהתאם להכשרת המטפל. 

כלים טיפוליים לדוגמא:  

עבודה עם הגוף – FOCUSING

עבודה עם חלומות

עבודת דמיון מודרך- עבודת צל, NLP, AEDP

מיינדפולנס

עבודת ילד פנימי

עבודה עם קלפי מודעות

עבודה עם עולם הרגשות EFT ועוד.

למי מתאים טיפול רגשי רוחני
(טיפול פסיכותרפי הוליסטי)?


לכל מי שמתמודד עם מחלות כרוניות או מחלים ממחלות קשות.
לאנשים שחווים קושי בהתנהלות בתחומי החיים השונים וחווים תקיעויות.
למתמודדים עם משברי חיים, עם אכילה רגשית והתמכרויות.
לאנשים שמוכנים להתמסר, להיפתח ולעזור לעצמם.

כיצד מתנהל טיפול פסיכותרפי הוליסטי?

שלב ראשון

נקיים שלושה מפגשי היכרות בני שעה.

מטרת המפגשים להכיר, לאסוף מידע משמעותי ולהבין ולדייק את הבעיה הטיפולית בה רוצים לטפל, להגדיר אותה ביחד, לזהות אותה ולהחליט האם מתאים לנו לצאת לדרך טיפולית משותפת.

 

שלב שני

נמשיך במפגשים בני שעה בהם נתמקד בנושא הטיפולי שעליו הוחלט.  העבודה עם כל מטופל תהייה שונה, בהתאם לאופיו ולאופי הבעיה הטיפולית. אנחנו נצא ביחד למסע עמוק שבו נשאל שאלות, ונעבוד עם כלים שונים מעולמות הטיפול ההוליסטי: עבודה עם חלומות, מיינדפולנס, עבודת ילד פנימי, עבודת עם תחושות ותסמיני גוף- FOCUSTING, עבודה עם רגשות EFT,  עבודת צל סביב התנהגויות בלתי נשלטות , גשטאלט, עבודה עם קלפי מודעות ועוד ועוד…

שלב שלישי:

שלב בו אנו מבינים לעומק את המקור והשורש של  הבעיה הטיפולית. המטרה בשלב זה שהמטופל לאט לאט יגייס כוחות לקבל ולהתמודד ולהכיר בה. ובהתאם יוכל לבחור בחירות שמתאימות ומדויקות עבורו.

אשמח לעזור לכם,

כיתבו לי לקביעת פגישה ולבירור פרטים, 

שאלות נפוצות על טיפול פסיכותרפי הוליסטי

הטיפול הפסיכותרפי ההוליסטי מבוסס על תורתו של קארל גוסטב יונג שנחשב לאבי הפסיכולוגיה הרוחנית והושפע מפילוסופיות ברחבי העולם כולו. הפסיכותרפיה הרוחנית כוללת בתפיסת הריפוי שלה גם את המימד הרוחני של האדם,

לפי תפיסתה ריפוי מלא של האדם הינו תהליך הכולל את כל רמות הקיום – הפיזית, הנפשית והרוחנית, ולכן היא משלבת טכניקות טיפוליות מגוונות שמסייעות לאדם לעקוף את המודע שלו, לנוע אל מעבר לאגו, ולהתחבר אל מקומות פנימיים, עמוקים, פחות מודעים ופחות מילוליים. הכוונה בטיפול להשיג גישה לחכמה פנימית שקיימת בכל אחד מאיתנו על מנת להגיע לאינטגרציה (שלמות) רגשית ופסיכולוגית ולהיות מי שנועדנו להיות.  בבסיס הגישה עומדת האמונה ביכולת של האדם להתחבר למקור עמוק של חוכמה והדרכה שקיים בתוכו. החכמה הפנימית הזו קיימת בתוכנו כל הזמן, ובטיפול אנו לומדים לזהות אותה ולהקשיב לה.

אם בטיפול הפסיכותרפי הדגש פעמים רבות הוא על השיח הטיפולי והמלל ככלי טיפולי. בטיפול הפסיכותרפי הוליסטי בנוסף למלל ולשיח, יושם דגש על “החוויה של הרגע” ועל נסיון לחוות חיבור למשהו שהוא גדול מאיתנו. הכוונה להגיע למצב תודעה שהוא מעבר לאגו, מצב שבו האגו לא שולט.

הפסיכולוגיה והפסיכותרפיה הם שני סוגי טיפול רגשי המיועדים לאנשים במצבי משבר וקושי. 

פסיכולוג הוא מי שלמד תואר ראשון בפסיכולוגיה והשלים לתואר שני בפסיכולוגיה, עבר מבחן התמחות בפסיכולוגיה והוא רשום כפסיכולוג בפנקס הפסיכולוגים במשרד הבריאות. 

הפסיכותרפיסט הוא איש מקצוע בתחומי הטיפול שלמד במוסד לימודי את לימודי הפסיכותרפיה. הפסיכותרפיסט יכול להגיע מתחומים רבים ושונים ויכול לעסוק בטיפול באמצעות כלים מעולמות תוכן מגוונים: טיפול באומנות, טיפול בבעלי חיים, קרימינולוגיה, פסיכותרפיה גופנית, פסיכותרפיה הוליסטית ועוד ועוד.

הטיפול מתאים לכל אדם שמרגיש מצוקה רגשית, תקיעות בחיים, דכדוך שנמשך מעבר לחודשיים, חרדות, משבר בריאותי או משבר אחר, בלבול וחוסר מיקוד, בעיה תפקודית מכל סוג, חוסר סיפוק מהחיים, חיפוש אחר משמעות, תחושת ריקנות ועוד.

לכל פסיכותרפיסט כלים טיפוליים בהתאם לתת התחום שבחר. פסיכותרפיסט גופני ישים דגש על עבודת גוף. 
פסיכותרפיסט הוליסטי ישים דגש על עבודה עם רבדים עמוקים יותר של האדם בעזרת כלים הוליסטיים כגון: מיינדפולנס, חלומות ועוד.
פסיכודרמה למשל היא גם סוג אחד ובה, שמים דגש על משחקיות ודרמה וכך הלאה.

הכלים בהם אני עושה שימוש בקליניקה הינם כלים מעולמות שונים ומגוונים, מתוך האמונה שאנשים הם שונים והדרך להגיע ולצלול לרבדים עמוקים שונה מאדם לאדם.

פסיכותרפיסט הינו מטפל שלמד לימודי פסיכותרפיה לפי גישה או תחום טיפולי מסויים. 
ישנם פסיכותרפיסטים שהם גם פסיכולוגים, וישנם פסיכותרפיסטים שאינם פסיכולוגים כגון: מטפלים בחיות או במוזיקה למשל, פסיכותרפיסטים גופניים, פסיכותרפיסטים הוליסטיים ועוד.

אורך הטיפול משתנה ממטופל למטופל בהתאם לעומק הבעיה הטיפולית. הטיפולים נעים בין שלושה/ארבעה חודשים לשנתיים.

דילוג לתוכן